Conquest Knight XV – pancerny wóz terenowy dla majętnych

W kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie i ucieczce prezydenta Janukowycza świat ujrzał na zdjęciach rezydencję byłego prezydenta Ukrainy i wszystko to, co się w niej znajduje. Prócz galeonu… który z nieznanych przyczyn posiadał Janukowycz uwagę zwraca jeszcze jedna „rzecz”, którą odnaleziono w garażu. Okazał się nią pancerny wóz terenowy kanadyjeskiej produkcji, który w polskich złotówkach wart jest około 2 milionów… Panie, panowie – poznajecie Conquest Knight XV!

Według producenta – Conquest Vehicles – jest to najbezpieczniejsze auto terenowe na świecie. Jest to pancerna maszyna, która mierzy 6 metrów długości, 234cm szerokości i ponad 2,5 wysokości, przy czym waży 6 ton. Do jego budowy użyto m.in. stal kuloodporną, wzmocnione aluminium oraz inne kompozyty, kuloodborne szyby o grubości 64mm i nieprzebijalne opony terenowe…

Silnik to w zależności od wersji benzynowy Ford V10, 6.8l o mocy 326KM lub 6.7l diesel V8 Turbo o mocy 300KM. Bak auta ma pojemność 238 litrów, ale jakby komuś było mało można zamówić jego powiększoną wersję. Przy takiej masie, nawet tak duże silniki nie robią z „Rycerza” wyścigówki, ale nie do ścigania to auto zostało stworzone.

Jak donoszą plotki auto było własnością syna prezydenta – Ołeksandra Janukowycza.

Swego czasu kanał TV Discovery Channel poświęcił temu zjawiskowemu samochodowi jeden z odcinków. Warto obejrzeć:

Author: M Z

Share This Post On