Crossover Łada Xray w ekstremalnej trasie

Rosyjski koncern motoryzacyjny świętuje 50-lecie istnienia. Producent Łady Niwy 4×4 z tej okazji wysyła na ekstremalną ekspedycję dwa samochody terenowe i nowoczesnego crossovera. Czy Xray dorówna rasowym terenówkom w podróży po rubieżach Federacji Rosyjskiej?

Producent samochodów spod znaku Łady odświeżył swoją ofertę o kilka nowoczesnych modeli. Oprócz Vesty z taśmy produkcyjnej zjechał również crossover Xray. Samochód wyposażony w szereg modnych gadżetów (wyświetlacz o przekątnej 7 cali, elektryczne lusterka, wielofunkcyjna kierownica itd.). Ładę Xray zasila silnik o pojemności 1,6 l i mocy 106 KM lub 114 KM, oraz wersja 1,8 l o mocy 122 KM, które współpracują z 5-biegową przekładnią automatyczną lub manualną.

W tym roku Łada świętuje 50 lat istnienia. Z tej okazji zorganizowano ekspedycję, która połączy stare z nowym. Na wyprawę wyruszą dwa kultowe samochody terenowe Łada Niva 4×4 oraz seryjny crossover Xray. Rosyjski producent zamierza udowodnić, że najnowszy model Łady doskonale radzi sobie w trudnych warunkach.

Rajd ma zakończyć się 2 kwietnia po przejechaniu ok. 6,5 tys. km. Trasa wyprawy wiedzie po północnej części europejskiej Rosji.

Author: M Z

Share This Post On