Crossover na prąd, czyli nowy VW Tiguan GTE

Hybrydowy Tiguan GTE zyskał dłuższy zasięg i bardziej zadziorny, offroadowy charakter nadwozia. Nowy model Volkswagena zachwycił publiczność zgromadzoną na targach motoryzacyjnych w Detroit.

VW Tiguan Active

VW Tiguan GTE Active

Volkswagen Tiguan GTE Active jest zmodernizowaną wersją poprzedniego hybrydowego Tiguana, który swą premierę miał w zeszłym roku. Nowość niemieckiego koncernu została mocno uterenowiona przede wszystkim pod względem designu.

Nowy Tiguan posiada aluminiowe atrapy osłon podwozia oraz progów. Matowe, szerokie nadkola chronią przed odpryskującym żwirem i błotem. Zwiększono także prześwit w porównaniu z poprzednią wersją Tiguana. Potężne LED-owe światła do jazdy dziennej podkreślają zdecydowaną sylwetkę pojazdu. Dodatkowe oświetlenie na dachu oraz bagażnik dachowy przydadzą się podczas długich terenowych wypraw. Na koła założono opony typu All Terrain marki BF Goodrich.

Offroadowe akcesoria rzeczywiście mogą przydać się w podróży po bezdrożach, ponieważ VW zwiększył zasięg hybrydowego crossovera. Nowego Tiguana zasila turbodoładowana jednostka benzynowa o pojemności 1.4 litra (148 KM i 249 Nm momentu obrotowego), która współpracuje z dwoma silnikami elektrycznymi (54 KM i 114 KM). Łączna moc Tiguana GTE Active wynosi 221 KM i jest przenoszona na wszystkie koła poprzez napęd 4Motion. Model posiada 6-biegową dwusprzęgłową przekładnie DSG. Kierowca może wedle upodobań przestawić napęd tylko na przednią bądź tylko na tylną oś.

Zasięg jazdy bezemisyjnej wynosi 20 mil. W sumie na pełnym baku i z naładowanymi bateriami samochód jest w stanie pokonać 580 mil, czyli ponad 933 km.

Nowy Volkswagen Tiguan GTE Active zaprezentowany na targach North American International Auto Show to na razie koncepcyjny model.

Author: M Z

Share This Post On