Czołg, motocykl czy hulajnoga? Nie – to DTV Shredder!

Jeśli wydaje Wam się, że żaden motoryzacyjny wynalazek już Was nie zdziwi, to zatrzymajcie się na chwilę i spójrzcie na nowy pojazd kanadyjskiej marki BPG Werks. DTV Shredder Off-Road to nic innego, jak… dziwaczny wehikuł pomiędzy czołgiem, deskorolką, hulajnogą a motocyklem. Zdziwieni? No to czytajcie dalej!

DTV (Dual Track Vehicle) Shredder zbudowany został przez kanadyjską firmę BPG Werks, która, jak widać, słynie z kreatywnych pomysłów. Pojazd dostał właśnie zielone światło dla produkcji i będzie podbijał Stany Zjednoczone. Jego oryginalny wygląd z pewnością zyska wielu fanów – zwłaszcza, że tym wehikułem na pewno będzie jeździć się po lesie lepiej, niż wielką, ciężką terenówką.

DTV Shredder Off-RoadDTV Shredder to swoiste połączenie czołgu, hulajnogi, deski i motocykla. Zamiast kół, pojazd wyposażono bowiem w rasowe gąsienice, umożliwiające sprawne poruszanie się po trudnej nawierzchni. Z przodu wyrasta wielka kolumna zakończona kierownicą, którą trzyma się, stojąc na platformie – zupełnie tak, jak na hulajnodze. Tułów jest jednak nieco skręcony, bo nogi ułożone są tutaj bokiem, jak na desce skejtingowej. Całość napędzana jest jednocylindrowym silnikiem o mocy 14 KM – a skoro jest silnik, to skojarzenie z motocyklem wydaje się całkiem zasadne.

Gąsienice pracujące pod platformą nie tylko wyglądają naprawdę ciekawie, ale przede wszystkim pozwalają Shredderowi wpełznąć tam, gdzie inne pojazdy się poddają. Niegroźny mu piach, muł, kamienie czy nawet śnieg – w końcu skoro przypomina czołg, to musi mieć on żołnierskiego ducha. Stalowa rama jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, a niezwykła budowa z kolumnowym sterem zapewnia Shredderowi całkiem niezłą zwrotność. Jeśli chodzi o prędkość, to nie jest ona zawrotna, ale z drugiej strony – czego więcej potrzeba w terenie? Shredder może rozpędzić się maksymalnie do 30 mil na godzinę. Ogółem mimo iż pojazd wygląda topornie, jest całkiem zwinny i może stanowić świetną alternatywę dla innych wehikułów off-roadowych.

Cena DTV Shreddera ma wynosić ok. 6 tysięcy dolarów. Już wkrótce wejdzie on na rynek amerykański – a trzeba przyznać, że naprawdę jest na co czekać!

Author: M Z

Share This Post On