Dacia Duster lepszy niż czołg?

Niedawno Dacia Duster, na targach Black Sea Defence and Aerospace w Bukareszcie, zaimponowała swoim fanom. Pojawiła się w wersji wojskowej jako zamiennik czołgu. Odsłona tego modelu była największym zaskoczeniem tych targów.

To co wyróżnia ten model terenówki to fakt, iż na jej dachu usytuowany jest karabin kalibru 7,62 mm, zaś konwersje należą do marki RomTurungia. Skonstruowanie tego niezwykłego modelu, zleciło samo NATO, dla podmiotu Renault Technologie Roumanie.

Inspiracją dla stworzenia ciekawej wersji terenówki było, to, iż jest zapotrzebowanie na samochody, które zarazem będą lekkie/mobile oraz będą mogły służyć jako broń. Jest to świetna alternatywa dla tradycyjnych czołgów. Zdecydowanym plusem tego pojazdu jest fakt, iż wieżyczką RCWS o wadze 140 kg, możemy kierować kabiny pojazdu. Dzięki temu, że konstrukcja karabinu jest stabilizowana, to podczas szybkiej jazdy, możemy oddawać precyzyjne strzały.

Śmiercionośna broń to nie wszystko. Producent oferuję inne udogodnienia, dzięki którym będziemy mogli cieszyć się ochroną samochodu przed wrogiem. Zamontować możemy m.in. szkło kuloodporne oraz kewlarowe płyty, które chronią karoserię i podwozie.

Samochodem tym zainteresowana jest rumuńska armia. Czy Polska też przechwyci te wspaniałe wozy?

Author: M Z

Share This Post On