Fiat Ducato 4×4 Expedition – kamperem w dziki teren

Nad stworzeniem tego terenowego kampera pracowały trzy firmy. Koncepcyjny model kampera miał za zadanie pokazać, że na podwoziu Ducato można stworzyć całkiem dobrą terenówkę.

Ducato 4×4 Expedition został zaprezentowany na Targach w Dusseldorfie, przyciągając wielu wizytujących wystawę gości i zdobywają zainteresowanie, ale niestety Fiat nie wprowadzi modelu do seryjnej produkcji. A szkoda, bo kamper ma wiele zalet.

Przede wszystkim to jego offroadowy charakter, który pozwala zjechać z autostrady i wybrać się na mniej uczęszczane drogi. To duży plus zwłaszcza dla miłośników dzikiej natury. Firma Dangel zajęła się wyposażeniem pojazdu w napęd na obie osie. Ducato zyskał stały napęd 4×4 oraz sprzęgło wiskotyczne i samoblokujący się tylny dyferencjał. Jednostka napędowa to czterocylindrowy silnik o pojemności 2,3 l, który generuje moc 150 KM i 350 Nm momentu obrotowego. Oprócz tego na zdolności przełajowe wpływa bardziej terenowe i podwyższone zawieszenie oraz poszerzone opony. Na wypadek grząskiego gruntu pojazd posiada wyciągarkę pod przednim zderzakiem.

Wyposażeniem i aranżacją wnętrza zajęły się Tecnoform oraz Olmedo. Pasażerowie mają do dyspozycji nowoczesny system audio oraz dwa wysuwane telewizory z płaskim ekranem. Luksusowe wnętrze wyposażono w nowoczesne technologicznie materiały. Do akcesoriów trzeba także doliczyć osprzęt turystyczny i biwakowy znajdujący się na dachu, po którym można chodzić.

Author: M Z

Share This Post On