Mitsubishi Outlander PHEV – elektryczny crossover

Nowe Mitsubishi Outlander PHEV to samochód typu crossover, który posiada stały dwusilnikowy napęd elektryczny 4WD i wygodny system automatycznego generowania energii elektrycznej podczas jazdy. To idealne połączenie hybrydy i pojazdu elektrycznego.

Inżynierowie pracujący nad modelem Outlander od początku chcieli skonstruować samochód tak, aby pomieścił silniki spalinowe, alternatywne układy napędowe i baterie, których ładowanie możliwe byłoby także poprzez zewnętrzne źródła. A co wyróżnia ten model na tle innych samochodów? Przede wszystkim nie jest on repliką istniejących modeli na potrzeby alternatywnych źródeł napędu. Model ten posiada m.in. silnik benzynowy i moduł Power Drive Unit, który odpowiada za pracę silnika elektrycznego i generatora. Ponadto pod podłogą znajdziemy zespół chłodzonego powietrzem litowo-jonowego akumulatora trakcyjnego.

W samochodzie zainstalowano sporo elektroniki – przykładowo system operacyjny zbiera dane ze wszystkich komponentów, monitoruje stan akumulatora i ilość energii odzyskanej z hamowania, czuwa nad parametrami silnika spalinowego i generatorów prądu. System PHEV po wciśnięciu przycisków START i DRIVE uruchamia komputer i wybiera jeden z trzech trybów jazdy.

Aby zakupić model Mitsubishi Outlander PHEV należy złożyć zamówienie u rodzimych dilerów. Ceny rozpoczynają się od 176 990 zł (wersja Intense Plus) i sięgają do prawie 200 tys. złotych za wersję Intense Navi Plus.

Mitsubishi Outlander PHEV-02

Author: M Z

Share This Post On