Najlepszy pickup 2016 roku za niedługo w Polsce

Od pewnego czasu Japończycy zdetronizowali amerykańskich producentów pickupów. Swoją półciężarówkę ma już Mitsubishi, a teraz przyszedł czas na Nissana. Nowa Navara NP300 wjedzie do europejskich, w tym polskich salonów w styczniu nowego roku.

Najlepszy w 2016 roku

nissan pickupNissan Navara NP300 został wybrany najlepszym pickupem 2016 roku pokonując Mitsubishi L200 i Forda Rangera. Tytuł Międzynarodowego Pickupa Roku przyznała specjalna komisja dziennikarzy motoryzacyjnych w Lyonie po przeprowadzeniu testów, w których sprawdzano zdolności terenowe, komfort jazdy na drogach utwardzonych oraz parametry takie jak uciąg czy ładowność. Pickup od Nissana okazał się najlepszy nie tylko pod względem funkcjonalności, ale również stosunku jakości do ceny. Koncern Nissana chwali się, że w segmencie dużych aut użytkowych działa już od 80 lat.

Na pace można kopać piłkę

Nowa Navara została nieco zmodyfikowana tak, aby zapewnić jeszcze większą wygodę jazdy. Wprowadzono m.in. nowy układ zawieszenia tylnej osi. Double Cab z pięciodrążkowym zawieszeniem zwiększa stabilność jazdy, co jest ważne podczas przewożenia ładunku na pace. Udowodniono to w interesującym doświadczeniu.

Samochód jest dostępny w dwóch wersjach silnika: Diesel z dwiema turbosprężarkami o mocy 160 KM i 403 Nm momentu obrotowego oraz mocniejsza jednostka trurbodiesla ze 190 KM i 450 Nm. Na wyposażeniu znajdzie się wiele nowoczesnych gadżetów: systemy multimedialne, klimatyzacja, system kamer 360, a także kontrole trakcji, tempomat, systemy wspomagające ruszanie pod górę oraz zjazd ze wzniesienia. Standardem jest napęd 4×4, reduktor i blokada tylnego dryfa.

W Europie, a także w Polsce Nissan Navara NP300 będzie dostępny w sprzedaży od stycznia 2016 roku.

Author: M Z

Share This Post On