Gdzie nocować podczas wypraw off-roadowych?

Fani wypraw off-roadowych zawsze znajdą czas na wyjazd w nieznane. Gdy już zdecydująsię na wyprawę, gdzie powinni nocować, aby było tanio i komfortowo?

Jednym z najprostszych sposobów będzie zamówienie noclegu w hostelu czy zabranie ze sobą namiotu. Można jednak iść krok naprzód i wykorzystać potencjał samochodu z napędem na cztery koła. Oferuje on bowiem wiele sposobów na ciekawy nocleg. Jednym z nich jest zamontowanie na samochodzie namiotu dachowego. Jeśli planujemy podróż w dzikie rejony, gdzie mogą czekać na nas drapieżniki, to świetne i bezpieczne rozwiązanie. Co więcej, taki namiot bardzo szybko się rozkłada za pomocą gazowych sprężyn. Jest także lekki i mobilny.

Kolejną propozycją są kempingowe zabudowy, które montuje się na skrzyniach ładunkowych samochodów off-roadowych. Kabiny takie mają sporo udogodnień w postaci kabiny prysznicowej czy toalety. Są niestety bardzo drogie, czasem ich cena pokrywa się z ceną samochodu. Można także wynająć terenową przyczepę kempingową, która stanowi pokój mieszkalny.

Sposoby te są dość drogie, często nie na kieszeń Polaków – chętniej wybieramy własny namiot lub nocleg w samochodzie. Każdy sposób jest dobry.

 

Author: M Z

Share This Post On