Nokian Tyres zaprezentowało Nokian MPT Agile 2

Nokian Tyres to skandynawski producent opon, specjalizujący się w ogumieniu przeznaczonym do samochodów funkcjonujących w najtrudniejszych warunkach: między innymi aut terenowych, pojazdów wojskowych i ratunkowych. Dziś Nokian przedstawia nam swój najnowszy produkt: wszechstronne opony Nokian MPT Agile 2.

Uniwersalne i wytrzymałe

Najważniejszą cechą opon do samochodów militarnych i medycznych jest szerokie zastosowanie w różnych warunkach: muszą one poradzić sobie zarówno w szosie, jak i w terenie, niezależnie od pogody i innych potencjalnych utrudnień. Opony Nokian MPT Agile 2 powstały z myślą o pojazdach przeznaczonych do wykorzystania przy najtrudniejszych i najbardziej wymagających zadaniach, takich jak operacje wojskowe, misje ratunkowe czy wyprawy off-road.

Nowoczesne technologie dla najlepszych osiągów

W nowym modelu wprowadzono kilka istotnych zmian. Jedną z nich jest wzór bieżnika, który w tej wersji jest symetryczny. Pozwala to na zwiększenie przyczepności i sterowności niezależnie od kierunku, w którym obraca się koło. Opona ma właściwości samoczyszczące, a jej boczne ściany pokryte są maskującym wzorem. Zwiększono również powierzchnię styku z podłożem, dzięki czemu ciśnienie powierzchniowe jest niższe, a opona doskonale poradzi sobie na miękkim i grząskim terenie. Wykorzystanie najnowocześniejszych materiałów i innowacyjnej technologii produkcji pozwoliło także na ochronienie gumy przed nadmiernym wzrostem temperatury, co wydłużyło żywotność opony. Nokian MPT Agile 2 posiada też możliwość zamocowania kolców, co bywa niezwykle przydatne zimą.

Szerokie zastosowanie

Opony Nokian MPT Agile 2 zostały zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu w pojazdach wojskowych, jednak ich wszechstronność pozwala na zastosowanie w bardzo różnych sytuacjach. Świetnie sprawdzą się w samochodach służb ratunkowych, na przykład straży pożarnej lub pogotowia. Znakomite przystosowanie do jazdy terenowej pozwala również na wykorzystanie tych opon w cywilnych autach off-roadowych, zarówno turystycznych, jak i przemysłowych. Wspaniale dopełnią one wyposażenia terenowych ciężarówek i innych pojazdów przeznaczonych do jazdy poza utartymi szlakami.

Niezawodność przede wszystkim

Producenci podkreślają, że najważniejszą cechą opon Nokian MPT Agile 2 jest ich niezawodność. Sterowność, przyczepność i wytrzymałość zawsze pozostają na doskonałym poziomie – bez względu na warunki, w jakich produkt jest eksploatowany. Dzięki temu użytkownik pojazdu wyposażonego w najnowsze opony Nokian może mieć pewność, że auto nie zawiedzie to nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Author: M Z

Share This Post On