Offroad Park Bielsko-Biała – nowa inicjatywa off-roadowców z południa Polski

Z inicjatywy fanów off-road’u z Bielska-Białej powstał projekt budżetu obywatelskiego 2014, w ramach którego w mieście miałby powstać nowoczesny park off-roadowy. Jak mówią inicjatorzy i autorzy projektu projekt powstał z naturalnej potrzeby ludzi, którzy aktywnie uprawiają sporty związane z off-road’em. W okolicy jednak nie ma takich miejsc z prawdziwego zdarzenia, które zaspokoiłyby potrzeby fanów jazdy terenowej.

Projekt miałby zostać ufundowany z budżetu obywatelskiego na rok 2014 a co zatym idzie obywatele wybierają na co zostaną przeznaczone pieniądze z budżetu. Do wydania na inizjatywy obywatelskie jest ok. 2mln PLN więc jest to spora suma do podziału. Jak mówią pomysłodawcy główny koszt pochłonie praca związana z ukształtowaniem tereniu, natomiast dalsze finansowanie parku byłoby zagwarantowane przez jego użytkowników poprzez opłaty za korzystanie oraz z opłat przy okazji organizacji większych imprez off-road’owych.

Skąd w ogóle pomysł na stworzenie takiego parku? Powodów jest kilka. Prócz pasji do tej dyscypliny powodem jest stworzenie miejsca do treningów dla wielu zawodników off-road’owych z Bielska i okolic, którzy startują i osiągają sukcesy w wielu zawrodach krajowych oraz międzynarodowych. Tor mógłby być również promocją dla miasta. Jeszcze innym aspektem jest ograniczenie nielegalnej jazdy po okolicznych lasach – ludzie często woleliby legalnie uprawiać off-road, ale brak im właśnie takich legalnych parków jak ten.

Po zatwierdzeniu projektu o jego realizacji w ramach budżetu obywatelskiego zadecydują obywatele Bielska-Białej. Głosowanie odbędzie się 7 kwietnia, a o postępach projektu można na bieżąco poczytać na stronie offroadparkbielsko.pl.

Author: M Z

Share This Post On