Prawdziwych off-roadów już nie ma!

Jak mówią słowa popularnej piosenki, że prawdziwych mężczyzn już nie ma, to tak samo będzie można niedługo śpiewać o samochodach off-road, ponieważ jest ich coraz mniej. Następny świetny model tego typu przeszedł już tylko do historii motoryzacji. Mowa o Suzuki Jimny.

Dla niego ciężki teren był wymarzonym

Po raz pierwszy mogliśmy go zobaczyć w Tokio w roku ’97, a rok później był już dostępny dla każdego fana motoryzacji i terenowych warunków. Mowa o niezawodnym Suzuki Jimny. Samochód ten był następca modelu Samurai. Jimny posiadł wszystkie najlepsze funkcję swojego poprzednika. Pomimo małej masy, posiada silną ramę wraz z trwałymi napędami. Dzięki swojej małej masie jest zwinny i mógł równać się z mocnymi zawodnikami, takimi jak Jeep czy Nissan Patrol.

Funkcjonalny Jimny

Samurai nie dorównywał Jimny-emu do pięt. Modelu Jimny posiadał komfortowe zawieszenie, dzięki sprężynowym śrubom, a z tyłu wspomagany był drążkiem Panharda, przy czym przedni most jest dołączany na sztywno. Niestety jego parametry sprawiają, iż trudno poruszać się nim było po drogach tradycyjnych, a nie pomaga w tym również mały bagażnik. Auto to nie było stworzone dla koneserów piękna, ponieważ miało być ono przede wszystkim funkcjonalne. Nie posiadało funkcji, które nie są potrzebne do jazdy terenowej. Jego zaletą w zamian było n.in. rewelacyjne wspomaganie kierownicy.

Suzuki Jimny 2018

Suzuki Jimny – 2018

Off-road-owe przyśpieszenie

Wielopunktowy strumień paliwa i silnik w benzynie o pojemności 1.3, to jeden z najpopularniejszych parametrów dla modelu Jimny. Jego moc mogła mierzyć od 80 do 85 koni mechanicznych. Ten typ silnika, jest stworzony dla samochodu tego typu, ponieważ daję sprawne przyspieszenie, które w 17 sekund doprowadza nas do 100 km/h.

Akcesoria do modelu auta Suzuki Jimny znajdziecie na stronie sklepu janpol4x4.pl.

Author: M Z

Share This Post On