Premiera opony terenowej firmy Nexen Tire America Inc., Roadian MTX

Na rynek w Kalifornii wchodzi pierwsza opon terenowa firmy Nexen Tire America Inc., Roadian MTX, można ją kupić w całej sieci sklepów.

Niezwykła opona

Opona Roadian MTX (Mud Terrain Xtreme), posiada ściany z poprzecznymi szynami trakcyjnymi, co daję jej agresywny wygląd. Klient może sam wybrać i dopasować jej wygląd do swoich preferencji. Możemy kupić ją również w opcji tradycyjnej. Oprócz niestandardowej budowy ścian bocznych. Dzięki takim zastosowaniom auto jest stabilniejsze w warunkach terenowych a nawet w terenach skalistych.

Opony MT - Nexen Roadian MTX

Nexen Roadian MTX

Na autostradzie za to zapewni nam cichą i bezpieczną jazdę. Ogumienie to pierwszy raz pokazano na targach w SEMA 2017 w Las Vegas. Opona Roadian MTX jest dostępna w 12 rozmiarach od 265 / 75R16 do 295 / 55R20, z dostępnymi rozmiarami flotacji 33, 35 i 37 cali. Koszt takiej opony opiewać będzie na 205 dolarów amerykańskich.

Pozostałe funkcję opony:

  • ochrona ściany bocznej, składająca się z 3 warstw,
  • chropowata tekstura, która nadaje maksymalnej przyczepności, agresywnej trakcji i kontroli,
  • budowa, która sprawia, iż opona z przejazdu z błota na asfalt pracuję cicho,
  • obciążalność „F” dla wszystkich wielkości flotacji i maksymalnego ciśnienia powietrza wynoszącego 80 psi dla zwiększenia zdolności holowania,
  • wzmocniony pas gumowy zapewniający wytrzymałość na obciążenia w szerokim zakresie zastosowań,
  • ochraniacze na obręcze o rozmiarach 20 cali, które chronią felgi przed ścieraniem krawężników i kamieniami.

„Ekstremalni entuzjaści jazdy po bezdrożach domagają się najwięcej ze swojego sprzętu – a zwłaszcza opon, dlatego opracowaliśmy serię opon MTM Roadian, zapewniającą doskonałą wydajność w różnych scenariuszach, w których najbardziej odważni wspinacze i kierowcy doceniam”.

– mówi Kyle Roberts, starszy dyrektor marketingu w firmie Nexen Tire USA.

Author: M Z

Share This Post On