Byłeś grzecznym kierowcą? To dostaniesz prezent

Grudzień to czas, w którym częściej obdarowujemy się prezentami. Jeśli nie macie pomysłu, co kupić pasjonatowi offroadu i właścicielowi porządnej terenówki, to lista drobnych prezentów na każdą kieszeń. Może warto samemu sprawić sobie jakiś prezent?

Pewnie większość właścicieli samochodów marzy o komplecie nowych terenowych opon zimowych, felgach, nowym zawieszeniu lub wyciągarce, ale to prezenty, na które trzeba byłoby odkładać przez cały rok. Przyjemność można sprawić także drobniejszymi podarunkami, które sprawdzą się już w sezonie zimowym.

Akcesoria do wyciągania z opresji

Wyciągarka terenowa to przydatne urządzenie, które jednak wymaga sporego budżetu. Na szczęście do jej pracy potrzebne są liczne akcesoria. Można wybrać np. amortyzator liny (95 zł), który chroni przed skutkami jej zerwania. Niezbędne są również pasy ochronne do drzew, do których podczepia się linę wyciągarki (w sklepie offroad zapłacimy od 60 zł wzwyż). Potrzebne będą także szekle, zblocza i haki, które lubią pękać i są użyteczne w różnych sytuacjach.

Pokrowce na sprzęt

O każde urządzenie warto zadbać, by nie kurzyło się, nie brudziło i nie obijało w bagażniku. Dlatego dobrym pomysłem jest sprezentowanie pokrowca na koło zapasowe (cena ok. 120-160 zł). Na zimę warto w pokrowiec ubrać wyciągarkę. Aby zadbać o przestrzeń w bagażniku, można kupić specjalne skrzynie transportowe, a na podnośnik typu hi-lift założyć pokrowiec, którzy kosztuje ok. 60 zł, a zapobiegnie uszkodzeniom.

Przydatne w każdych warunkach

Na wyprawie w samochodzie znajduje się dużo sprzętu, który powinien być pod ręką w każdej chwili. Aby łatwiej się do niego dostać potrzebne są sprytne rozwiązania takie jak uchwyty Quick Fist. Ten gadżet pozwoli łatwo, szybko i stabilnie umocować akcesoria terenowe, takie jak saperka, siekiera czy wyciągarka. Ceny uniwersalnych uchwytów Quick Fist zaczynają się od ok. 50 zł, a za solidne zapięcie zapłacimy nieco ponad 100 zł. Przydatnym urządzeniem jest także deflator (ok. 70 zł), który pozwala w sposób kontrolowany spuścić powietrze z opon, np. podczas jazdy po śniegu lub błocie, by zwiększyć powierzchnią styku opony z podłożem.

Author: M Z

Share This Post On