Rolls-Royce na terenowo

Fani off-roadu na bogato już za 3 lata będą mieli okazję podziwiać nową motoryzacyjną perełkę. Przedstawiciele marki Rolls-Royce zapowiedzieli, że zamierzają stworzyć auto do wypraw terenowych. Ma ono nie tylko wyglądać jak SUV, ale także mieć równie sportowy charakter. Co jednak ciekawe, firma ma zamiar poradzić sobie bez podobnych porównań.

Biznesowo-terenowo

Przedstawiciele Rolls-Royce’a twierdzą, że wprowadzenie uterenowionego modelu bezpośrednio wynika z potrzeb klientów. Wydaje się całkiem naturalne, że zamożne osoby wyjeżdżają czasem w interesach. Niejednokrotnie są to podróże w dalekie strony – np. do krajów o nieutwardzonych, podmiejskich drogach. Terenowy Rolls-Royce zapewni im potrzebny komfort w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach.

Prezes w trasie

Decyzja o zaprojektowaniu terenowej wersji Rolls-Royce’a nie była jednak uwarunkowana jedynie dbałością o wygodę klientów – choć, bez wątpienia, jest to najważniejszy motyw. Przedstawiciele marki już od dawna przyglądali się poczynaniom konkurencji. Firmy, takie jak Bentley czy Jaguar, już jakiś czas temu podjęły podobne kroki. Przedsięwzięcia te powiodły się, co było najlepszym dowodem na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej klasy samochody terenowe. Zamożni klienci, chcąc wyjechać w trudną trasę, nie muszą już korzystać z tańszych off-roadowych odpowiedników. Przywiązanie do marki wiele znaczy dla jej przedstawicieli, dlatego wychodzą oni naprzeciw każdej potrzebie swych stałych klientów.

Zwroty zakazane

Najciekawszy jest jednak fakt, że ci właśnie klienci wydają się być niezwykle wrażliwi. W przeciwieństwie do zwykłych użytkowników, zwroty “sportowy” lub “użytkowy” raczej nie zrobią na nich dobrego wrażenia. Do podobnych wniosków doszli najwyraźniej szefowie marki. Ich rzecznik prasowy potwierdza, że w słowniku firmy nie ma wyżej wymienionych słów. Nowy Rolls-Royce określany będzie jedynie jako “pojazd o wysokim podwoziu, mogący pokonać każdy teren”. Ciekawi nas, czy rzeczywiście znajdą się na niego chętni.

Author: M Z

Share This Post On