Na rynek Off- road wchodzi elektryczny motocykl terenowy Kalk

Kalk to nazwa nowego terenowego motocykla elektrycznego, który wprowadza na rynek szwedzka firma CAKE. Kalk ma zmienić spojrzenie na motocykl terenowy, ponieważ jest nadzwyczaj lekki oraz wydajny. Ten innowacyjny wynalazek waży zaledwie 70 kilogramów. Zasilany jest litowo-jonowym akumulatorem 2,6 kWh. Potrafi przejechać około 80 km na jednym ładowaniu. Maksymalna prędkość jaką może osiągnąć to 80 km/h.

Kalk posiada najlepsze zawieszenie Ohlins

Motocykl elektryczny firmy CAKE posiada zawieszenie Ohlins. Jego spód mierzy 38 mm oraz posiada przedni widelec teleskopowy oferujący skok 204 mm, który jest regulowany aby móc uzyskać: wysokiej prędkości kompresję, niskiej prędkości kompresję oraz niskiej prędkości odbicia. Jego tylne zawieszenie również pochodzi z Ohlins i posiada 7-stopniową regulację odbicia, 16-stopniową kompresję z niską prędkością. Cake Kalk został całkowicie zaprojektowany w warunkach domowych w tym osie, piasty, koła zębate, a nawet opony.

3 tryby jazdy Kalk

Motor posiada 3 tryby jazdy. Pierwszym trybem jest „Discover”, który jest przeznaczony dla osób początkujących w jeździe terenowej. Jeżdżąc pierwszym trybem możemy osiągnąć maksymalną prędkość 45 km/h. Drugim trybem jest tryb o nazwie „Explore”, który jest przeznaczony do dłuższych przejażdżek na szlaku. „Excite”, to trzeci z kolei tryb, zapewniający prędkość do 80 km/h, moc oraz przyspieszenie.

Zainteresowani kupnem muszą posiadać duże zasoby gotówkowe

Rama motoru Kalk zbudowana jest z aluminium połączonym z CNC, a jego powierzchnia wykonana jest z włókna węglowego. Kalk jest dostępny w przedsprzedaży. Obecnie planuję się produkcję tylko 50 sztuk tego modelu. Zainteresowani zakupem kalk będą musieli wpłacić 1000 $ zaliczki, a całkowita cena motoru będzie kosztował 14 000 $.

Author: M Z

Share This Post On