Skondensowana moc, czyli Mercedes G500 4×4’2

mercedes g500 4x4Mercedesy klasy G to samochody o olbrzymiej mocy i niespotykanych właściwościach przełajowych. Słynny niemiecki koncern wypuścił prawdziwego potwora, czyli Mercedesa G63 AMG 6×6. Oto jak zachowuje się „mniejszy” brat tego olbrzyma.

Po dużym sukcesie trzyosiowego Mercedesa AMG postanowiono stworzyć jego mniejszą wersję, ale przy zachowaniu mocy i osiągów pojazdu 6×6. Tak powstał Mercedes G500 4×4 2.

Po odebraniu trzeciej osi rozmiar samochodu zmniejszył się do 462 cm długości, co i tak jest wydłużoną wersją w stosunku do pozostałych modeli klasy G. G500 bis przejął także po AMG elementy karoserii z włókna węglowego, przez co jest nieco lżejszy.

Najważniejsze jest jednak wyposażenie: napęd 4×4 z osiami portalowymi z trzema blokowanymi podczas jazdy dyferencjałami, reduktor. Pod maską silnik z Mercedesa AMG 6×6, czyli 4-litrowa jednostka V8 generująca moc 422 KM.

Większe kąty natarcia i zejścia oraz możliwości brodzenia pojazd zawdzięcza potężnym kołom. To felgi 22 cale i opony terenowe w rozmiarze 325/55.

Ta bestia wjedzie wszędzie:

Author: M Z

Share This Post On