Ten trik przyda się Twojej terenówce!

Warunki off-road czasem nie należą do najbezpieczniejszych, ale co to za przygoda bez adrenaliny? Jeżdżąc po bezdrożach często napotykamy wszystkie różne przeszkody. Jedną z częściej spotykanych przeszkód na trasie jest błotna droga.

Sytuacja bez wyjścia?

Każdy prawdziwy off-road- owiec, posiada w zestawie swojego auta 4×4, wyciągarkę samochodową. Jednakże istnieją tak hardcor’owe sytuacje, gdzie i ona nie daje rady. O jakich sytuacjach mowa? Mówimy o sytuacji, gdzie wpadliśmy w dużą błotnistą dziurę, a w pobliżu nie ma obiektu, do którego moglibyśmy ją zamocować. Sytuacja bez wyjścia? Nie! Poniżej trik, który pomoże Wam się wydostać z sytuacji kryzysowej.

Aby uniknąć wrzynaniu się liny z wyciągarki do ziemi. Do tego jednak potrzebujemy niezastąpionego koła zapasowego. Najpierw spuszczamy z niego powietrze, tak aby zostało 0,5 bara, po czym podkładamy je pod linę wyciągarki na tej samej płaszczyźnie. Dzięki czemu lina będzie się na nim opierać jak na zbloczu. Podczas tego powolnego wyciągania, należy kontrolować poziom powietrza w kole oraz to, aby lina z niego nie spadła.

Pamiętajcie aby zachować bezpieczeństwo! Jeśli chcemy coś poprawić, to najpierw koniecznie wyłączmy wyciągarkę! Przed takim zabiegiem, warto dokładnie sprawdzić linę, czy nie ma żadnych przetarć, bo po przerwaniu, może uszkodzić oponę.

Author: M Z

Share This Post On