Honda X-ADV: terenowy skuter

W czasie mediolańskich targów EICMA 2015 Honda zaprezentowała koncept offroadowego skutera. Nie wszyscy wierzyli, że eksperyment japońskiego producenta to coś więcej niż tylko szalony pomysł. Tymczasem wszystko wskazuje na to gotowy produkt zaprezentowany zostanie już w tym miesiącu!

Na mediolańskich targach pojazd zaprezentowano jako Honda City Adventure. Teraz jednak do prasy wyciekły informacje, że gotowy produkt do salonów trafi jako X-ADV. Nie podano jeszcze szczegółów technicznych, ale prawdopodobnie pojazd napędzany będzie silnikiem znanym z modelu NC750. Będzie to więc dwucylindrowy, rzędowy silnik o mocy 55 KM i maksymalnym momencie obrotowym 68 Nm. Wszystko wskazuje też, że powinniśmy spodziewać się skrzyni biegów DCT.

Już w czasie prezentacji konceptu można było zauważyć, że skuter Hondy posiada spory prześwit, widelec USD z przodu, osłony rąk oraz szprychowe koła. O ile w bardzo trudnym terenie X-ADV może się nie odnaleźć, to z pewnością będzie to propozycja dla tych, którzy muszą łączyć jazdę po mieście z jazdą po nieutwardzonych drogach.

Na razie X-ADV możemy oglądać jedynie na promocyjnym filmie, ale producent zapowiada, że dalsza część historii tego pojazdu pisana będzie po 30 sierpnia bieżącego roku.

Author: M Z

Share This Post On