Offroadowa gwiazdka

Zima nie jest raczej ulubioną porą roku miłośników off-roadu, choć pewnie znajdą się też tacy, którzy mają upodobanie w pokonywaniu śnieżnych zasp. A nawet jeśli nie, to dla każdego off-roadowca, Gwiazdka może być światełkiem w tunelu, przypominającym, że kiedyś nadejdzie wiosna i znów będzie można wyruszyć w trasę. W końcu pod choinkę można dostać coś innego, niż tylko skarpety…

Gdy brak miejsca na wyciągarkę

Doskonałym świątecznym prezentem dla miłośnika podróży w bezdroża będzie na przykład lina syntetyczna. Mimo że może brzmieć to zabawnie, nie jest wcale pozbawione sensu. Taka lina doskonale zastąpi wyciągarkę w bardzo ekstremalnych warunkach. Tam, gdzie niewiele jest miejsca na poruszanie się, używanie wyciągarki może być ryzykowne, natomiast lina syntetyczna sprawdzi się jak ulał. Charakteryzuje się ona wysoką wytrzymałością w stosunku do wagi, odpornością na ściskanie i wysoką temperaturę oraz otarcia.

Poskromić narzędzia

Jeśli nie lina, to może coś innego? Na przykład uniwersalny uchwyt na narzędzia. Dla rasowego maniaka off-roadowych wyczynów, posiadanie narzędzi zawsze przy sobie to wręcz kluczowa sprawa. Niedobrze by jednak było, gdyby „latały” one luzem po bagażniku. Nie trzeba chyba mówić, jakie zniszczenia mogłaby spowodować w ten sposób siekiera albo piła. Uchwyt na narzędzia można zaś przymocować niemal do każdej płaskiej powierzchni – założenie go jest dziecinnie proste. Teraz wszystkie narzędzia będą znały swoje miejsce.

By nie spadło ciśnienie

W myśl zasady, że przezorny powinien być zawsze ubezpieczony, off-roadowemu maniakowi można podarować na Gwiazdkę przenośny kompresor do opon. Gdyby zdarzyło się, że w kołach terenówki brakuje powietrza, choć nikomu tego nie życzymy, niewielki kompresor sprawdzi się doskonale. Urządzenia te zazwyczaj sprzedawane są z dodatkowymi torbami do przechowywania, aby łatwiej było je przenosić. Dzięki długiemu, sprężystemu przewodowi można dotrzeć do każdej opony, bez konieczności przestawiania kompresora. Manometr natomiast pomoże kontrolować wysokość ciśnienia podczas pompowania.

Miłośnikowi off-roadu podarować można naprawdę wiele. Być może nie są to typowe prezenty, a pomysł dawania komuś liny czy kompresora brzmi trochę śmiesznie – obdarowana osoba na pewno się jednak ucieszy. Nie ma bowiem nic lepszego, niż praktyczny prezent, który pomoże komuś realizować jego pasję. Więcej pomysłów i omawiane produkty znajdziecie tutaj.

Author: M Z

Share This Post On