Sezon offroadowy w zachodniopomorskim oficjalnie otwarty

W sobotę 3 marca w Drawsku Pomorskim miejsce miało oficjalne otwarcie nowego sezonu turystycznego na Zachodniopomorskich Szlakach Turystyki Mobilnej (off-road/karawaning). Inauguracja sezonu 2017 połączona była z prezentacją części nowej trasy turystycznego off-roadu, która powstała w ramach projektu Wszystkie drogi prowadzą do Drawska. Prowadzi ona od Drawska Pomorskiego przez lasy Łobeskie, Świdwińskie, Białogardzkie i Połczyńskie do podziemi w Podborsku (Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku) i dalej przez tereny Połczyńskie i Czaplineckie aż po Borne Sulinowo i dalej z wykorzystaniem istniejących już tras można będzie wrócić do Drawska lub kontynuować wędrówkę innymi z dostępnych już szlaków turystyki mobilnej.

Już niedługo ma zostać oddana do użytku całość liczącej sobie około 300 km trasy. Kiedy to nastąpi, długość tras turystyki off-roadowej w województwie zachodniopomorskim przekroczy granicę 1500 km!

Na starcie imprezy inaugurującej nowy sezon stawiło się 30 załóg, które do przejechania miały malowniczą, liczącą sobie 130 km trasę prowadzącą do podziemi w Podborsku. Zabawa była przednia, co umożliwiła również panująca wówczas dobra pogoda.

Oprócz samego przejazdu, uczestnicy imprezy mogli zwiedzać lokalne atrakcje. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu udostępniło obiekty w Podborsku, po których oprowadzał dr Robert Dziemba. Po zakończeniu zwiedzania część uczestników wróciła do domów, pozostali – ci którzy planowali dwudniowy pobyt – ruszyli zaś w dalszą drogę zmierzając ku bazie noclegowej „Rancho w Dolinie” w Dobrosławiu, gdzie czekały na nich dalsze atrakcje.

Organizatorzy imprezy przygotowali dla chętnych nocną grę terenową, która rozpoczęła się w momencie gdy wybiła północ. Kolejnego zaś dnia, uczestnicy rywalizowali między sobą o laur pierwszeństwa w zmaganiach na trasie specjalnie przygotowanej na poligonie w okolicach Złocieńca oraz Czaplinka. Na koniec miejsce miało zwiedzanie fortyfikacji i podziemi Góry Wisielczej.

 

Author: M Z

Share This Post On