23 października zamykamy sezon rajdów cross country

Już za niedługo odbędzie się ostatni rajd terenowy z serii najważniejszych imprez cross country w Polsce i Europie. Na Baja Inter Cars zapraszamy do województwa lubuskiego.

Baja Inter Cars wystartuje 23 października w okolicy Szprotawy i Żagania. Jest to szósta i ostatnia eliminacja Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST), Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST – dla kierowców bez licencji rajdowej) i Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB). To także ostatnie eliminacje rozgrywek Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych oraz Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych.

W związku z tym na jednej imprezie jak zwykle będzie można zobaczyć najlepszych polskich i europejskich kierowców samochodów terenowych, motocykli, quadów i pojazdów UTV. Emocje są gwarantowane, tym bardziej, że formuła finału nie wyklucza niespodzianek. Ze względu na długość rajdu – w sumie 300,74 km – zawodnicy będą mogli zdobyć podwójną ilość punktów, a to oznacza, że do końca nie ma pewnego zwycięzcy.

Prolog odbędzie się w piątek na nieco ponad sześciokilometrowym odcinku w Szprotawie. Na sobotę zaplanowano podwójny przejazd na trasie Karliki o długości 73,9 km, z którego zwolnieni są kierowcy startujący w PPRB oraz RPPST – przejadą go tylko raz. Następnie zawodników czeka oes Szprotawa – Lotnisko (20,57 km). Niedziela to odcinek Łozy (63 km), który również trzeba będzie pokonać dwukrotnie.

Zapraszamy do kibicowania, ponieważ to ostatnia szansa zobaczyć zmagania w rajdzie terenowym o takiej randze.

Author: M Z

Share This Post On