4×4 Family Adventure 2014 – ruszyły zapisy

4x4 Family Adventure 2014Właśnie ruszyły zapisy na imprezę off-roadową 4×4 Family Adventure 2014. To już 4-ta edycja tej turystyczno-terenowej imprezy organizowanej przez Auto Świat 4×4. Skierowana jest ona do wszystkich fanów jazdy terenowej, którzy lubią aktywne spędzać wolny czas, lubią turystykę aktywną i bawią się jazdą terenową.

 

4×4 Family Adventure 2014 to w zasadzie cykl imprez weekendowych, trwających 3 dni (piątek – niedziela) w 4 weekendy tego roku. Dokładnie będą to:

  • 13-15 czerwca, Farma Krzyczki, 50km od Warszawy
  • 11-13 lipca, Mazury, Kosewo koło Mrągowa
  • 12-14 września, Wisła, Beskid Śląski
  • 10-12 październik, Włościejewki, Książ Wielkopolski

4x4 FamilyAdventure 2014

W tym roku pojawi się nowość, która ma za zadanie przyciągnąć jeszcze większą ilość fanów off-roadu. Będą to dwie klasy uczestników: klasa turystyczna – lżejsza, dla użytkowników aut typu SUV oraz klasa adventure dla doświadczonych kierowców.

Zarówno na uczestników rajdu w klasie turystycznej jak i adventure czeka sporo atrakcji. W klasie turystycznej organizatorzy przygotowali ok. 50-100km trasy do przebycia w dwa dni. Rajd będą dopełniały dodatkowe zadania sprawnościowe lub umysłowe. Ta klasa przeznaczona jest dla SUVów z powiększonym prześwitem. Z kolej w klasie adventure od uczestników wymagane będzie już spore doświadczenie w rajdach terenowych, a także samochód typowo terenowy wyposażony w opony AT lub lepsze – MT. Auto w tej klasie powinno również posiadać wyciągarkę samochodową i bardzo solidne zaczepy holownicze.

Prócz typowo rajdowych atrakcji organizatorzy zadbali również o możliwość uczestnictwa w profesjonalnych szkoleniach off-road’owych. Do tego celu Mitsubishi udostępni uczestnikom swoje flagowe modele aut: Outlander, Pajero Wagon, Pajero Sport i pickup L200.

Z kolei firma Goodyear zaprezentuje najnowsze modele opon terenowych, a przedstawiciele firmy Lotos pokażą uczestnikom, gdzie i co smarować, aby w trudnym terenie zajechać jak najdalej.

Więcej szczegółów dowiecie się na stronie wydarzenia www.4x4familyadventure.pl.

Author: M Z

Share This Post On