Baja Carpathia 2015: emocje gwarantowane

Już w ten weekend rusza kolejna edycja Pucharu Polski, czyli Baja Carpathia 2015. Kto nie wybiera się na żadną imprezę offroadowy niech wpadnie do Stalowej Woli kibicować najlepszym kierowcom samochodów terenowych.
Baja Carpathia po raz szósty odbędzie się w dniach od 1 do 3 maja 2015 w Stalowej Woli oraz na terenie poligonu wojskowego w Nowej Dębie. Rajd jest II etapem Pucharu Polski w rajdach Baja.

Wydarzenie stanowi także 1. rundę Mistrzostw Europy FIM Europe, 3. rundę Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej i 2. rundę Mistrzostw Czech w Rajdach Terenowych oraz 2. rundę Rajdowych Mistrzostw Polski i Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. W związku z tak wysoką ranga tej imprezy spodziewanych jest wiele zagranicznych załóg i duża dawka rywalizacji. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Czego można spodziewać się w tych dniach? 1 maja o godzinie 14:00 odbędzie się ceremonia startu, na którą zapraszamy przed Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli. Następnie kierowcy pojadą na pierwszy odcinek specjalny rozgrywany od godziny 17. na błoniach. Największych emocji można spodziewać się w sobotę i niedzielę. Rajdowcy będą mieli do pokonania cztery odcinki specjalne o łącznej długości ponad 320 km. Zakończenie rajdu oraz rozdanie pucharów odbędzie się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli.

Zapraszamy wszystkich kibiców do wspierania kierowców, a załogom życzymy szerokiej drogi!

Author: M Z

Share This Post On