Baja Carpathia 2015 – kierowców pokonały maszyny

W miniony weekend zakończył się rajd terenowy Baja Carpathia 2015. Ostatni dzień rajdu okazał się kluczowy dla wyłonienia zwycięzcy. Tym razem kierowcy musieli wykazać się offroadowymi umiejętnościami, ale także niezawodnym sprzętem.

Po drugim dniu Rajdu Baja Carpathia pierwsza trójka wyglądała następująco:

1. Białkowski/Momot (H3 EVO III)
  2. Stańco/Kołodziej (Chevrolet S10)
  3. Molgo/Jandrowicz (Toyota Hilux)

Już w sobotę z rywalizacji odpadli liderzy z poprzedniego dnia, czyli zespół: Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik. W wyniku lekkiego pożaru ich BMW, najwięksi rywale pozostałych załóg musieli zakończyć udział w rajdzie. Dużego pecha miał także Paweł Molgo, który dachował tuż przed metą, ale dzięki pomocy czeskiej załogi ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji.

W niedzielę okazało się, że Macieja Stańco i jego pilot muszą zrezygnować z rywalizacji z powodu usterki samochodu. Kolejnym kierowcą z czołówki, którego wyeliminowały problemy z pojazdem był Piotr Gadomski, jadący tuż za Pawłem Molgo. W ten sposób zwycięzcami ostatnich oesów byli Białkowski/Momot oraz Molgo/Jandrowicz. W klasyfikacji generalnej to ten pierwszy zespół zajął najwyższą lokatę z przewagą 3 min. i 59 s. Natomiast na trzecią pozycję wskoczył z piątej lokaty Włodzimierz Grajek (pilot Brakowiecki).

W klasie pojazdów T2 zwycięzcą został Robert Kufel. W niedzielę rywalizowali także uczestnicy Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (kierowcy bez licencji). Na metę pojedynczego odcinka specjalnego jako pierwsi dojechali Tomasz Gołka i Filip Gołka, ale w klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce przypadło Maciejowi Manejkowskiemu i Magdalenie Wruszak.

Wśród kierowców quadów quadów 2×4 (Q2) najszybciej pojechał Jarosław Kalinowski (KTM). W klasyfikacji czterokołowców z napędem na obie osie pierwsze miejsce zdobył Kamil Wiśniewski. Najlepszym motocyklistą w tej edycji Pucharu Polski okazał się Krzysztof Jarmuż (Honda).