Baja Carpathia 2016: załogi przygotowują się do startu

Na torze w Drawsku Pomorskim jeszcze nie opadł kurz po niedawno rozegranym rajdzie Baja, a kierowcy już mogą zgłaszać się do kolejnej odsłony. Pierwszy start rajdu Baja Carpathia zaplanowano na 30 kwietnia.

baja carpathia 2016Baja Carpathia 2016 stanowi III rundę Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych i II rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych, Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja. W rajdzie wezmą udział samochody terenowe, quady, motocykle, a także ciężarówki.

Po raz trzeci zawodnicy pojadą do Stalowej Woli, by ścigać się po okolicznych terenach. Organizatorzy wyznaczyli ponad 300 kilometrów tras, które powiodą na terenie poligonu wojskowego w Nowej Dębie, a także po stalowowolskich bezdrożach. Park serwisowy został ulokowany pod wiaduktem przy ul. 1 Sierpnia w Stalowej Woli.

W sobotę, 30 kwietnia w godzinach porannych odbędzie się część administracyjna i kontrole techniczne pojazdów. Uczestnicy wyjadą na trasę poligonu o godz. 13.30. Pierwszy odcinek specjalny będzie liczył 41 kilometrów i będzie wzbogacony o odcinek medialny rozegrany na błoniach w Stalowej Woli. Następnego dnia, majówka rozpocznie się na poligonie, gdzie na załogi będzie czekał odcinek specjalny Przyszów o długości ponad 125 km. Rajdowcy zmierzą się z nim dwukrotnie. Uczestnicy Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych przejadą ten odcinek po trasie skróconej do 82 km.

Meta rajdu Baja Carpathia 2016 będzie zlokalizowana przy parku serwisowym. Wręczenie nagród odbędzie się 1 maja wieczorem w Auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli. Zawodnicy mogą już zgłaszać swój udział.

Author: M Z

Share This Post On