Baja Poland 2015. Zapraszamy do Szczecina

Weekend od 28 do 30 sierpnia będzie obfitował w motoryzacyjne emocje. To wtedy odbędą się kolejne edycje najważniejszych imprez terenowych w Polsce. Start i meta Baja Poland 2015 znajdują się w Szczecinie, gdzie już w czwartek zjedzie się czołówka polskich i światowych kierowców offroad.

Trasa rajdu liczy 706 kilometrów. Rajdowcy przyjadą do bazy rajdu, czyli na Wały Chrobrego, już w czwartek 27 sierpnia. Tam zostaną przeprowadzone badania kontrolne i odbiór administracyjny. Start został zaplanowany na piątek, na godzinę 17:00. Rajdowcy ruszą z Wałów Chrobrego na superoes w Szczecinie. Kolejny dzień to oesy w Drawsku Pomorskim, a w niedzielę rywalizacja zostanie rozegrana w Dobrej. W sumie odcinki specjalne będą miały łączną długość 414 km. W niedzielę załogi powrócą do Szczecina, gdzie odbędzie się finał i ceremonia rozdania nagród.

Rajd Baja Poland 2015 to równocześnie 8. runda Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych, runda Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych (FIA-CEZ), Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST), Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych (MMCR) i Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST), a także zawody motocyklowe Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB). W związku z tym na startach pojawi się wielu doskonałych kierowców, którzy będą ścigać się samochodami terenowymi, ciężarówkami, pojazdami UTV, quadami i motocyklami.

Kibice będą mogli podziwiać wyczyny światowej klasy rajdowców: lidera klasyfikacji FIA, Rosjanina Władimira Wasiliewa oraz zajmującego drugą lokatę Katarczyka Nassera Al Attiyaha. Warto dopingować również Polaków: m.in. Marka Dąbrowskiego, Adama Małysza i Krzysztofa Hołowczyca. Pełna lista uczestników będzie znana 24 sierpnia.

Author: M Z

Share This Post On