Baja Russia – Northern Forest 2017 już niedługo!

Emocje związane z Rajdem Dakar już za nami, a to oznacza, że już wkrótce rusza Puchar Świata FIA w rajdach terenowych. Podobnie jak w zeszłym roku offroadowe ściganie zaczyna się w Rosji. Pierwszy rajd cyklu rozpocznie się już 24 lutego. Impreza zakończy się zaś 26, kiedy poznamy tegorocznych zwycięzców.

Trasę Baja Russia – Northern Forest, który rozpocznie Puchar Świata FIA w rajdach terenowych zmodyfikowano nieco w stosunku do zeszłorocznej. Impreza rozpocznie się jednak w tym samym miejscu, co rok temu, w Sortawale, nad brzegiem jeziora Ładoga. Bazę ulokowano w Wiartsili, liczącym sobie około trzech tysięcy mieszkańców osiedlu w rejonie sortawalskim w Republice Karelii.

W piątek 24 lutego organizatorzy przygotowali 4-kilometrowy prolog, który będzie miał miejsce na lotnisku Chielula. W sobotę zawodnikom przyjdzie się ścigać na dwóch stukilometrowych odcinkach specjalnych. Na zakończenie imprezy przygotowano zaś 180-kilometrowy OS4. Gala rozdania nagród odbędzie się zaś w hotelu Gardarika w Wiartsili.

Baya Russia 2017

Zeszłoroczną edycję rajdu wygrał Łotysz Māris Neiksans z pilotem Antonem Nikołajewem w Schlesserze SP01. Drugie miejsce zajął Rosjanin Władimir Wasiljew z pilotem Konstantinem Żylcowem, a na najniższym stopniu podium uplasowała się załoga Andrieja i Władimira Nowikowów.

W zeszłorocznym Baja Russia nie zabrakło również polskiego akcentu. Pierwsze miejsce w kategorii T3 zdobył debiutujący na imprezie Aron Domżała, który w klasyfikacji generalnej uplasował się na siódmym miejscu.

Już zacieramy rączki na tegoroczne emocje.

Author: M Z

Share This Post On