Dakar 2017: rajd cross country znów przez trzy kraje

Znamy już trasę przyszłorocznego Rajdu Dakar. Tym razem do grona gospodarzy najważniejszej imprezy offroad został zaproszony Paragwaj. Etapy rajdu będą rozgrywane także na terenie Argentyny i Boliwii.

dakar 2017Organizatorzy ze względu na niestabilną sytuację polityczną w Afryce miewali wiele kłopotów z organizacją rajdu terenowego. Z programu tegorocznego Dakaru wycofano odcinki specjalne wiodące po Chile. Często w wyniku niebezpieczeństwa ataków terrorystów i bojówkarzy trzeba było zmieniać trasy tuż przed startem.

Na początku roku 2017 zawodnicy z całego świata będą rywalizować w ekstremalnie trudnych warunkach na trasie wiodącej po terenach Paragwaju, Boliwii i Argentyny. Paragwaj jest tym samym 29 państwem, w którym zostanie rozegrany Rajd Dakar.

Start Dakar Rally 2017 został zaplanowany na 2 stycznia i odbędzie się w paragwajskim Asunción. Metę ulokowano w argentyńskim Buenos Aires. Dokładna trasa rajdu cross country będzie znana w połowie listopada.

15 listopada oficjalnie otworzono listę zgłoszeń zawodników, którzy mają czas do 1 listopada na to, by zagwarantować sobie udział w kolejnej edycji Rajdu Dakar.

Author: M Z

Share This Post On