Ekstremalne warunki tylko dla orłów – Baja Poland

Final-rajdu-Baja-Poland-2014W miniony weekend odbyły się dwa odcinki specjalne rajdu Baja Poland, które sprawiły kierowcom mnóstwo trudności. Warunki na trasie były tak wymagające, że ze względów bezpieczeństwa odwołano jeden z oesów. Niemniej jednak z trasą poradzili sobie najlepsi: Krzysztof Hołowczyc wygrał ten rajd po raz czwarty.

Raj Baja Poland stanowi ósmą eliminację do Pucharu Świata Cross Country FIA. Odbywa się na podszczecińskim poligonie drawskim. W tym roku rajdowców zaskoczyła pogoda. Padający deszcz sprawił, że grunt był mocno nasiąknięty wodą, błotnisty i grząski. Najlepszy w off-roadowej rywalizacji okazał się Krzysztof Hołowczyc i jego pilot Xavier Panserim. Natomiast na drugie miejsce w klasyfikacji wskoczył Adam Małysz (Orlen Team).

Wyjątkowego pecha miał Katarczyk Nasser Al-Attiyah. Wicelider PŚ najpierw stracił cenny czas na wymianę koła, a następnie problemy z zawieszeniem Toyoty Hilux Overdrive całkowicie wyeliminowało go z rywalizacji. Nienajlepiej poszło także liderowi klasyfikacji Rosjaninowi Władimirowi Wasiliewowi, który również musiał zmieniać koło, przez co uplasował się na szóstej pozycji.
Ze względu na skrócony etap rajdu w klasyfikacji pierwsze cztery miejsca w szczecińskim rajdzie zajęli Polacy, kolejno: Hołowczyc, Małysz, Kaczmarski i Dąbrowski.

Author: M Z

Share This Post On