Finał Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski 2017 już w październiku!

W dniach 20-22 października w malowniczym mieście Golub-Dobrzyń odbędzie się finał Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM 4×4 Terenowiec 2017! Rywalizacja na pewno będzie ciekawa i pełna emocji, a uczestnicy nie mogą się już doczekać ostatecznego starcia.

Wspomniane miasto już po raz trzeci będzie gościć rajdowców na quadach. Tak jak zawsze, bazą wypadową rajdów stanie się tamtejszy średniowieczny zamek, gdzie będzie mieścić się biuro i zorganizowane zostaną noclegi. W zamkowym refektarzu odbędzie się zaś uroczystość wręczenia nagród, połączona z wieczorną biesiadą. Wokół zamku poprowadzona zostanie także część trasy – a zapewniamy, że nie będzie łatwo, bo tamtejsze zbocza są bardzo wymagającym terenem.

Mimo że zamek będzie punktem centralnym wyścigu, organizatorzy przewidzieli pewne utrudnienie: rywalizacja rozpocznie się mianowicie nie próbą wokół średniowiecznej budowli, lecz piątkowym etapem, podczas którego uczestnicy będą zmagać się ze sobą… pod osłoną nocy. Miejscem piątkowego wyścigu będą miejscowości Dulnik oraz Gapa, stanowiące swoiste Eldorado dla off-roadowców. Nie brak tam bowiem piasku, bagien, stromych podjazdów czy nawet rzek. Szykuje się więc naprawdę widowiskowa rywalizacja!

Off-roadowe przeszkody to jednak nie jedyna atrakcja rajdu. Każdy, kto pojawi się na finałowych zawodach, będzie miał okazję przejechać się najnowszymi modelami samochodów ASX oraz Outlander od Mitsubishi. Ci, którzy dozgonnie kochają off-road, na pewno zachwycą się obecnością Mitsubishi L200, w kręgach kierowców nazywanym też “Monsterem”. Mówiąc o zawodach, nie można też nie wspomnieć o ich sponsorach, m.in. firmie 4×4 Terenowiec (sponsor tytularny), która ufundowała takie nagrody, jak najlepszej jakości wyciągarki Superwinch, liny syntetyczne PowerLine oraz oświetlenie LED PowerLight.

Głównym sponsorem imprezy jest zaś Castrol, który reprezentowany będzie przez firmę Proauto. Na zawodach nie zabraknie też firmy Taurus Sea Power, która zaopiekuje się uczestnikami klasy Can-am Travel. Puchar oraz nagrodę specjalną dla najlepszych debiutantów w zawodach ufundował zaś Magazyn Quadmania.pl

Author: M Z

Share This Post On