Gala Sportu Samochodowego dla NAC Rally Team

W minioną sobotę w Warszawie odbyło się oficjalne zakończenie sezonu 2015 w sportach samochodowych. Podczas uroczystej gali rozdano nagrody dla zwycięzców w tegorocznych Mistrzostwach Polski oraz w Pucharach Polski 2015 w rajdach różnych kategorii.

Polski Związek Motorowy przyznał puchar zespołowi NAC Rally Team, który po raz drugi rok z rzędu w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Nagrodę odebrali rajdowiec Paweł Molgo oraz jego pilot Janusz Jandrowicz.

Zespół NAC Rally Team wygrał tegoroczne zmagania z serii RMPST zasiadając w seryjnej Toyocie Hilux. Na początku tego roku Paweł Molgo z Ernestem Góreckim zwyciężyli w rajdzie Africa Eco Race w grupie aut seryjnych jadąc samodzielnie wybudowaną przez zespół mechaników Teamu Toyotą Land Cruiser.

Plany na przyszły rok są bardzo ambitne, a grafik napięty. Niestety nie zmieścił się w nim aktywny udział w polskim sezonie rajdowym. Prawdopodobnie NAC Rally Team nie obroni tytułu Mistrza Polski, gdyż rajdowcy będą chcieli przygotować się do innych występów. Już w styczniu będzie to Historyczny Rajd Monte Carlo, w którym kierowcy ścigają się klasykami motoryzacji. W swojej stajni NAC Rally Team posiada Fiata 125p oraz Mercedesa 450 SLC. W lipcu zaś na zawodników czeka nie lada wyzwanie, czyli terenowy maraton Silk Way Rally. Trasa tego rajdu cross country wiedzie z Moskwy do Pekinu. Zespół Molgo/Jandrowicz zmierzy się z najlepszymi zawodnikami rajdów terenowych.

Gratulujemy zwycięstw i życzymy powodzenia w kolejnym sezonie!

Author: M Z

Share This Post On