Inter Cars 4×4 w Kozienicach – prawdziwa off-roadowa przygoda!

26 sierpnia bieżącego roku odbyły się zawody Inter Cars 4×4 w Magnuszewie. Tzw. Lajtowy Puchar Samochodów Turystycznych to impreza dla wszystkich, którzy chcieli spróbować swoich sił w trudnej sztuce off-roadowych przepraw terenowych.

Zgodnie z tym, co mówią organizatorzy, kierowcy, którzy chcieli wziąć udział w zawodach, nie musieli posiadać żadnych licencji, mile widziane były także całe rodziny. Uczestnicy mogli zmierzyć się w czterech kategoriach: Turystyk, Walka, Proto oraz Quad. Każda z nich przeznaczona była dla osób o różnym poziomie umiejętności i doświadczenia.

Inter Cars 4x4 w Magnuszewie 2017

Źródło: https://www.facebook.com/wywrotowcy4x4/

Celem imprezy była przede wszystkim integracja rodzinna poprzez udział w zmaganiach terenowych. Na trasie przygotowano bowiem także zadania i konkurencje dla najmłodszych, a odcinki przejazdowe pomiędzy próbami dobrane zostały m.in. ze względów krajoznawczych – by uczestnicy mogli poznać i docenić piękno terenów województwa mazowieckiego.

Długość trasy wynosiła minimalnie 80 km i przebiegała drogami udostępnionymi dla ruchu kołowego. Uczestnicy zmagali się zarówno na powierzchniach utwardzonych, jak i nieutwardzonych – w ich skład wchodziły nie tylko odcinki należące do gminy lub powiatu, ale także wynajęte na czas imprezy drogi prywatne.

Author: M Z

Share This Post On