Katujący rajd przeprawowy

Już niedługo odbędzie się wydarzenie 4×4 dla prawdziwych twardzieli. Kolejna edycja słynnego rajdu Katownia 2014 odbędzie się od 7 do 11 listopada w województwie świętokrzyskim. Gościem specjalnym imprezy będzie Krzysztof Hołowczyc. Zapraszamy kierowców i sympatyków – rejestracja trwa!
Uczestnicy rajdu zostaną podzieleni na trzy klasy:

  • Turystyk – dla fabrycznych aut bez wyciągarek (posiadana zostanie zaplombowana) i większych modyfikacji (dopuszczalny napęd 4×4 bez przeróbek, opony MT/AT, koła do 33 cali) plus akcesoria offroad (snorkel, trapy, kinetyk itp.).
  • Wyczyn Elektryk – dla pojazdów terenowych z wyciągarką elektryczną.
  • Wyczyn Mechanik – dla samochodów 4×4 z wyciągarką mechaniczną.

Rajd obejmuje prolog (nocny przejazd czasowy) oraz etap dzienny (próby czasowe z pieczątkami PKP oraz OS-y). Wszystkie etapy liczą się do klasyfikacji generalnej. Zasady zdobywania pieczątek obowiązują, jak na każdym rajdzie przeprawowym.
Katownia w klasach Wyczyn to prawdziwy sprawdzian dla kierowców terenowych. Organizatorzy zaznaczają, że potrzebne będzie doświadczenie w jeździe po bezdrożach, na terenach bagnistych, w przeprawach przez wodę, jeździe w trawersie, zjazdach i podjazdach. Zapisy i regulamin na stronie organizatora.

Author: M Z

Share This Post On