Kierowcy na start! Rusza Polska Liga Terenowa

W kalendarzu i na mapie każdego miłośnika off-roadu widnieje wiele imprez o charakterze rajdów terenowych, które różnią się stopniem zaawansowania. Do tych wydarzeń obowiązkowo należy wpisać Polską Ligę Terenową – takiej rywalizacji w Polsce jeszcze nie było.

PLTKilku organizatorów rajdów off-road i imprez terenowych połączyło swoje siły po to, by stworzyć rajd, który może stać się najważniejszym wydarzeniem w kraju. To prawdziwa ekstraklasa dla kierowców samochodów 4×4. Idea jest taka, by cztery razy do roku (na razie) organizować rajdy w różnych miejscach Polski. Klasyfikacja generalna będzie obejmowała punktację z poszczególnych edycji. W ten sposób miłośnicy rajdów doczekali się nareszcie imprezy, która wyłoni najlepszego polskiego rajdowca.

I edycja wiosenna

Polską Ligę Terenową zainauguruje edycja wiosenna, która odbędzie się już w kwietniu. Pierwszy rajd zorganizowano na Mazowszu, w okolicach Trojanowa. Będzie to nie tylko pierwsza ligowa impreza, ale także premiera dla tego dziewiczego terenu, na którym nigdy wcześniej nie organizowano rajdów terenowych. Od kierowców przyzwyczajonych do wyjeżdżonych tras będzie to wymagało zdobycia nowych umiejętności. To zapewne miła odmiana, ale także duże wyzwanie, gdyż na takim terenie nie trudno o niespodzianki. Na rajdowców czekają wąskie wąwozy, ostre trawersy, rwące strumienie i zdradzieckie bagna.

Zapisy trwają! Mazowieckie Bagno-Rally, czyli I eliminacje PLT odbędą się od 10 do 11 kwietnia.

kolejne odsłony równie ekstremalnie

II edycja Polskiej Ligi Terenowej odbędzie się w dniach 5-6 czerwca. Tym razem organizatorzy zaproszą na pogranicze województw kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego. Okolice Duszna (Mogilno) to znane wszystkim offroadowcom tereny, słynące z wielu rajdów 4×4, m.in. kilku edycji Poland Trophy. Trasami opiekuje się klub „Mordor” Duszno, który słynie z ekstremalnych rajdów przeprawowych.

Kolejne eliminacje odbędą się jesienią, 25-26 września na poligonie w Biedrusku (Wielkopolska). Tu także trzeba będzie się przygotować na silne doznania i ekstremalne emocje. Po tej edycji PLT kierowcy będą mieli niewiele czasu na zreperowanie umęczonych samochodów i odpoczynek. Już na 23-24 października zaplanowano IV edycję, która zakończy sezon 2015 Polskiej Ligi Terenowej. Ostatnie eliminacje odbędą się w okolicach Jeleniej Góry, gdzie rajdowcy zmierzą się z kopalnianymi terenami i błotnymi kąpielami.

Cykl czterech rajdów zakończy się podsumowaniem wyników i przyznaniem nagród w poszczególnych kategoriach. Każda kolejna edycja PLT ma odbywać się na innych terenach, by rywalizacja była interesująca i przebiegała sprawiedliwie dla każdego uczestnika. W końcu idee tej imprezy, jak w każdym sporcie, to: rywalizacja, integracja i dobra zabawa.

Author: M Z

Share This Post On