Minivan od Toyoty w ekstremalnej wersji offroad

Ultimate Utility Vehicle – pod taką nazwą może kryć się tylko prawdziwa terenowa bestia. Tak właśnie wygląda najnowszy model Toyoty, czyli ekstremalnie uterenowiony minivan. Pojazd zaprezentowano na targach tuningu SEMA 2015.

Toyota UUVToyota Ultimate Utility Vehicle, dzieło inżynierów z Toyota Racing Development, bazuje na lekko zmodyfikowanym nadwoziu od Sienny, które zostało wzmocnione solidną ramą Tacoma. Zawieszenie o długim skoku podniosło pojazd o 10 cm. Zwiększono moc silnika i siłę hamulców, a na koła założono opony terenowe Nitto Mud Grappler, które mają sobie poradzić na każdym podłożu.

Mechanicy poszerzyli błotniki, zamontowali wykonane na zamówienie przednie i tylne zderzaki oraz wyposażyli pojazdy w wyciągarkę terenową. Na dachu zamontowano światło robocze, czyli listwę LED. Z powodu ogromnych kół, przeróbek wymagały drzwi boczne, które otwierają się w przeciwną stronę.

Toyota UUV została stworzona w konkretnym celu. Ma to być centrum dowodzenia podczas wyprawy Ever-Better Expedition, edycji odbywającej się w Ameryce Północnej. Kolumna terenowych pojazdów ma przejechać 16 tys. 500 mil przez najtrudniejsze trasy kontynentu. Rajd Toyoty ma na celu sprawdzenie możliwości terenowych pojazdów japońskiego producenta oraz sprawdzić, co jeszcze można zrobić, by podróż w trudnych warunkach była jeszcze bardziej doskonalsza.

Oprócz terenowych zdolności, UUV Toyoty został wyposażony w szereg nowoczesnych technologii. W mobilnym biurze znajduje się sprzęt, który bada osiągi 9 pojazdów,biorących udział w wyprawie. Załoga ma do dyspozycji 60-calowy telewizor Sony LED, urządzenie satelitarne TracVision, mobilny internet, laptop, Wi-Fi, 17-calowy monitor, porty USB, system audio JBL, noktowizory i kamery z możliwością nagrywania w HD.

Author: M Z

Share This Post On