Mrozy północy im nie straszne – 4 Seas Winter Challenge 2015

Grupa pasjonatów samochodów terenowych i miłośników jazdy off-road, czyli Expedition Team zamierza zdobyć najbardziej wysunięty na północ punkt w Norwegii. Trasa wiedzie przez wymagające tereny Litwy, Łotwy, Rosji i Norwegii. Ekipa startuje już 7 lutego z Warszawy.

Trasa z Warszawy do Nordkapp w Norwegii i z powrotem ma blisko 6 tysięcy kilometrów. Największym wyzwaniem dla podróżników będzie przeraźliwy mróz panujący na najdalej wysuniętych, północnych skrawkach Europy. Za całą wyprawą stoi nieformalna grupa pasjonatów, podróżników, miłośników bezdroży i samochodów terenowych – Expedition Team.

4 Seas Winter Challenge 2015 - trasa

W nietypowej podróży weźmie udział 8 osób i cztery samochody terenowe. Nazwa wyprawy – 4 Seas Winter Challenge 2015 – pochodzi od czterech mórz, które zobaczą na swojej trasie kierowcy i pasażerowie, a będą to: Morze Białe, Morze Barentsa, Morze Norweskie oraz północne wybrzeże Morza Bałtyckiego.

Sponsorem wyprawy jest sklep terenowy Janpol 4×4

Uczestnicy pojadą czterema samochodami terenowymi: Toyota Land Cruiser (x2), Jeep Cherokee oraz Land Rover Discovery. Pojazdy wymagały koniecznych przeróbek, aby bezpiecznie zawieźć (a nie zawieść) kierowców do celu. Między innymi należało wyposażyć je w postojowe systemy ogrzewania, z których podróżnicy będą korzystać w trakcie przerw i podczas snu, gdyż noclegi przewidziano przede wszystkim w kabinach samochodów. Do tej pory ekipa wciąż pracuje nad doposażeniem samochodów, ale mechanicy powinni zdążyć przed terminem i 4 Seas Winter Challenge 2015 wystartuje zgodnie z planem 7 lutego br. Życzymy powodzenia!

 

Author: M Z

Share This Post On