Off-road w wersji hard

Rajdy przeprawowe należą do wyjątkowo trudnych, w których liczą się umiejętności jazdy w bardzo wymagającym terenie, który wydaje się niedostępny dla jakiegokolwiek pojazdu.

Od kierowców wymaga się doświadczenia, niezwykłej precyzji, wyczucia samochodu terenowego i nerwów ze stali. W połowie listopada odbędzie się kolejna edycja takiego rajdu, czyli Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-Road w Bobolicach.

Do tej pory było tak…

W czerwcu kierowcy pokonywali góry i potężne wzniesienia podczas Wyczynowych Mistrzostw Off-Road, które odbywały się w Górach Sowich. Następnie miłośnicy ekstremalnych doznań mogli sprawdzić się w zupełnie innych warunkach: w grząskim błocie, bagnie i podmokłych terenach w ramach Wschodnich Mistrzostw Off-Road na Podlasiu.

Na początek nocne zmagania

14 i 15 listopada odbędzie Rajd wpisujący się w cykl przeprawowych zmagań. Zachodniopomorskie Mistrzostwa Off-road to kolejne wyzwane dla kierowców samochodów terenowych. Rajd rozpocznie czterogodzinny etap, tym razem odbywający się w nocy. Drugi dzień to 8 godzin wyczynowej jazdy, podczas której trzeba będzie zebrać jak największą ilość pieczątek. Zasady będą obowiązywały takie same jak w poprzednich rajdach. Obowiązuje podział na 5 klas:

  1. Quady,
  2. Turystyczna dla aut seryjnych,
  3. Wyczyn dla aut bez wyciągarek,
  4. Extreme wyciągarka mechaniczna,
  5. Extreme wyciągarka elektryczna.

Baza rajdu to słynne Bobolice, w których organizowane są także inne wydarzenia off-road. Więcej szczegółów na stronie organizatora www.zachodni-offroad.pl

Author: M Z

Share This Post On