Podsumowanie Rajdu Faraonów 2014

Niestety tegoroczna edycja Rajdu Faraonów nie skończyła się szczęśliwie dla naszych reprezentantów z Orlen Team jadących Toyotą Hilux. Na ostatnim etapie rajdy auto uległo awarii na tyle poważnej (urwanie wału przedniego oraz uszkodzenie skrzyni biegów). Mimo, że Polakom udało się je samodzielnie naprawić auto w 3,5h strata była na tyle duża, że nasza ekipa spadła z 3 miejsca na podium na siódme w klasyfikacji końcowej. Szkoda jest tym bardziej większa, że Orlen Team utrzymywał swoją pozycję przez wszystkie etapy rajdu z przewagą 9 minut nad kolejnym uczestnikiem Erikiem Van Loomem. Zajęcie podium dałoby im kolejne punkty do Pucharu Świata FIA, z którymi niestety musimy się pożegnać.

Zwycięzcą Rajdu Faraonów 2014 wśród kierowców aut został Yazeed Al-Rajhi, który pokonał Nassera Al-Attiyah o 5’26 i trzeciego w stawce Erika Van Loon o 1h31’16.

Rafał Sonik na Rajdzie Faraonów 2014

Zdecydowanie lepiej rajd wypadł naszemu innemu reprezentantowi Rafałowi Sonikowi, który jadąc quadem zdeklasował swoich rywali, wygrał konkurencję i umocnił się jako lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIM dodając do swojego konta 20 punktów. Warto również dodać, że Sonik wygrał przynajmniej raz we wszystkich miejscach, w których przez ostatnie 5 lat FIM organizował zmagania quadów w ramach PŚ.