Poland Trophy 2018 – co nas czeka w nowym sezonie?

Każdy zagorzały miłośnik off-roadu może być pewny, że w sezonie 2018 zaroi się od różnorodnych imprez terenowych. Kierowców chcących spróbować swoich sił w ekstremalnych przeprawach z prawdziwego zdarzenia, czekają trzy wydarzenia z dobrze znanego cyklu (Poland Trophy Ledtrends Extreme, Przeprawowe Mistrzostwa H6 oraz Mistrzostwa Off Road), ale także zdecydowanie więcej: Off-Road Ledtrends Ice CHL, Off-Road Summer CHL, Poland Trophy Super CHL oraz Integracja PT.

Organizatorzy rajdów takich jak PT, H6 czy Mistrzostwa Off-Road chcą co roku ulepszać warunki udziału w zawodach, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników. To właśnie dlatego w tym sezonie przygotowano istotne zmiany w regulaminach: w cyklu Poland Trophy pojawi się klasa UTV wraz z osobną klasyfikacją, zmniejszone zostanie również naliczanie Taryfy za nieprzejechanie OS-u lub niewjechanie na OS dla klas ADV i NOL. Zmieniona zostanie także reguła “najsłabszy czas plus 150%” (teraz będzie obowiązywać “najsłabszy czas plus 50%”). Wszystkie powyższe zmiany, jak również kilka pomniejszych, wprowadzone są po to, by imprezy były jeszcze bardziej dogodne dla uczestników oraz motywujące do podejmowania rywalizacji.

W 2018 roku, cykl Mistrzostw Off-Road będzie miał aż 7 odsłon (niektóre z lokalizacji na terenie całej Polski pozostaną takie, jak dotychczas, ale pojawią się także nowe). Warto wspomnieć także o tym, że formuła części zawodów będzie podobna do tego, z czym uczestnicy spotkali się do tej pory, ale pojawią się także nowe formy imprez, m.in. oesowe (w klasach Extreme Elektryk oraz Extreme Mechanik).

Więcej informacji można znaleźć na stronach: www.pt-serwis.pl oraz https://www.facebook.com/euroforumpolska.

Author: M Z

Share This Post On