Polskie Safari wraca do Warszawy

Kultowy rajd, którego tradycja sięga lat 70. ubiegłego wieku znów odbędzie się w miejscu, gdzie narodziła się idea tej imprezy. Ta edycja będzie wyjątkowa nie tylko dlatego, że rajd odbędzie się w samej stolicy, ale także będzie to ważne wydarzenie na mapie najważniejszych polskich rajdów samochodów terenowych.

36. Rajd Polskie Safari potrwa od piątku 10 lipca do soboty 11 lipca. Start zawodników będzie liczony do klasyfikacji najważniejszych imprez offroadowych w Polsce. Polskie Safari stanowi 4 rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, 4 rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz 4 rundę Pucharu Polski w Rajdach Baja. Takiej imprezy nie można przegapić!

Pierwszy odcinek specjalny zostanie rozegrany w piątek o godz. 17.30 przy Centrum Olimpijskim w Warszawie (Wybrzeże Gdyńskie 4). Prolog – próba Żoliborz – będzie liczył 3,5 km. Warto na zawody tego dnia wybrać się nieco wcześniej, gdyż organizatorzy zapraszają także na wydarzenia towarzyszące, które będą miały charakter luźnej imprezy. W ramach programu „Lato w mieście na sportowo” zaplanowano między innymi wystawę pojazdów wojskowych i wiele innych motoryzacyjnych atrakcji.

W sobotę zawodnicy będą mieli do pokonania trasę w Rembertowie. Zespoły startujące w edycji RMPST będą mieli za zadanie trzykrotne pokonanie trasy liczącej 47,52 km. Natomiast kierowcy RPPST oraz rajdu Baja przejadą również trzy okrążenia nieco krótszego odcinka liczącego 39,02 km.

Zapraszamy do śledzenia rajdowych zmagań za pośrednictwem relacji online lub na żywo w Warszawie.

Author: M Z

Share This Post On