Przejechać ziemię z południa na północ w 10 dni

Ekipa Challenge4 z kierowcą Rainerem Zietlowem zamierza pobić rekord świata i przejechać trasę biegnącą z Przylądka Agulhas w Afryce Południowej do Nordkapp w Norwegii w ciągu 10 dni. Walka z czasem, żywiołami i maszyną rozpocznie się już we wrześniu.

rainer zietlowPoprzedni rekord przejechania trasy łączącej dwa skrajne przylądki został ustanowiony przez tę samą ekipę i wyniósł 21 dni i 10 godzin. Zawodnikom nie udało się osiągnąć zakładanych 10 dni z powodu awarii, która unieruchomiła pojazd na 13 dni.

Za kierownicą zasiądzie niemiecki rajdowiec Rainer Zietlow, który ma na koncie kilka rekordów w najdłuższych i najszybszych przejazdach samochodowych. W aucie zasiądzie także operator kamery – Marius Biela oraz Sam Roach, szef Volkswagen Racing Wielka Brytania. Niemiecki team pojedzie specjalnie w tym celu zmodyfikowanym Volkswagenem Touareg V6 TDI. Element, który w zeszłym roku spisał się doskonale były opony 4×4. Samochód został wyposażony w ogumienie firmy Goodyear. Opony terenowe Goodyear Wrangler HP All Weather zostały stworzone w taki sposób, by radzić sobie w każdych warunkach offroad i przy różnej pogodzie.

Trasa będzie wiodła z najdalej wysuniętego na południe przylądka Agulhas w Afryce Południowej. Następnie ekipa przejedzie 21 krajów: RPA, Zimbabwe, Zambię, Tanzanię, Kenię, Etiopię, Sudan, Egipt, Izrael, Jordanię, Turcję, Bułgarię, Serbię, Węgry, Słowację, Republikę Czeską, Niemcy, Danię, Szwecję, Finlandię, by wreszcie dotrzeć do Norwegii. Meta znajduje się na Przylądku Nordkapp. W sumie to ponad 17 tys. kilometrów dystansu do pokonania.
Zespół wystartuje w niedzielę 21 września i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to na mecie w Norwegii powinien zameldować się ostatniego dnia tego miesiąca.

Author: M Z

Share This Post On