Przeprawowe Mistrzostwa H6 – nowy rajd na polskiej scenie off-road

Organizatorzy rajdu Poland Trophy – firma Euroforum – szykują w tym sezonie nie lada gratkę dla wszystkich zawodników i fanów off-road. W tym roku po raz pierwszy odbędą się Przeprawowe Mistrzostwa H6 – nowy rajd z zupełnie nową formułą. Pierwszy rajd z nowej serii odbędzie się 22 marca na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Będzie to połączenie 6-godzinnego maratonu z przeprawowymi odcinkami specjalnymi w stylu Poland Trophy. Zawody będą rozgrywane na oznaczone pętli o długości kilku kilometrów, a na jej trasie zostaną wyznaczone odcinki przeprawowe. Całość będzie składać się z dwóch części – każda trwająca 3 godziny. Wygra ta załoga, która w czasie trwania maratonu (6 godzin) pokona jak najwięcej odcinków przeprawowych przy czym będą liczone jedynie odcinki specjalne z ukończonych okrążeń pętli.

Trzy klasy samochodowe

Rywalizacja będzie toczyć się w trzech klasach samochodowych: Challenge (tylko samochody z seryjnym nadwoziem i jedną wyciągarką elektryczną), Advance (dla samochodów z wyciągarkami elektrycznymi i dowolnym nadwoziem) i No Limit (bez ograniczeń jeśli chodzi o przeróbki). W każdej z klas wymogiem jest posiadanie wyciągarki mechanicznej. Pozostałe wymagania techniczne we wszystkich klasach są identyczne jak w rajdzie Poland Trophy.

Różnice w klasie Challenge

Rywalizacja w klasie klasie Challenge w porównaniu z Advance i No Limit polega również na tym, że dla tej klasy zostaną przygotowane osobne „oesy”.

Na start!

Dla zawodów zaplanowano start równoległy tzn. wszystkie załogi (oczywiście w danej klasie) wyruszą na trasę równocześnie.

Więcej informacji na oficjalne stronie Przeprawowych Mistrzostw H6: www.pth6.pl.

Author: M Z

Share This Post On