Rafał Sonik wygrywa Rajd Sardynii!

Rafał Sonik jest niepokonany – wygrał podobnie jak rok temu i kolejny raz umocnił pozycję lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Mimo pechowych poczatków Rajdu Sardynnii, które dla Sonika zaczęły się od usterki quada. To wykluczyło go z pierwszego dnia rajdów i w następnym startował z ostatniej pozycji. Jednak z odcinka na odcinek Rafał Sonik zaczął odzyskiwać stracone minuty. Robił to tak dobrze, że ostatecznie dał radę wygrać cały rajd! Wprawdzie jeszcze na ostatnim etapie nie obeszło się bez problemów – za zbyt późne podpicie karty drogowej przed rozpoczęciem odcinka specjalnego i za to dostał karne 14 minut i został przesunięty na ostatnią pozycję na starcie. Na szczęście cała sytuacja została wyjaśniona, okazało się, że był to błąd organizatora i cenne minuty, które zaważyły o wygranej zostały zwrócone. Ostatecznie Sonik na piątym ostatnim etapie był zaraz za Francuzem Sebastienem Souday (który miał minutę przewagi), ale to wystarczyło by cały Rajd Sardynii skończył na 1-wszej pozycji.

Było o jego trzecie duże zwycięstwo w tym sezonie, dzięki któremu potwierdził swoją pozycję lidera w klasyfikacji Pucharu Świata.

Author: M Z

Share This Post On