Rajd Dakar 2015: Nie żyje Michał Hernik

Podczas Rajdu Dakar zginął polski motocyklista – Michał Hernik. Informacje zostały oficjalnie potwierdzone przez organizatorów. Nie znane są przyczyny śmierci Polaka. Był to jego pierwszy i niestety ostatni udział w Rajdzie Dakar.

Michał Hernik pod koniec stycznia obchodziłby 30 lat. Dojazd do mety traktował jako wyzwanie, ale także prezent na urodziny. Do debiutu na rajdzie przygotowywał się od dwóch lat. Ostatni występ w Abu Dhabi Desert Challenge zakończył na 15. miejscu.

Hernik przejechał dwa etapy Rajdu Dakar 2015. Trzeciego nie ukończył. Około godziny 15 czasu miejscowego baza rajdu straciła kontakt z motocyklistą. Znaleziono go leżącego obok motoru na trasie z San Juan do Chilecito. Próbowano go reanimować, lecz bez skutku. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci, ale motocykl oraz miejsce zdarzenia nie nosiły śladów tragicznego wypadku. Prawdopodobnie zgon nastąpił w wyniku wycieńczenia organizmu.

Rajd Dakar należy do wyjątkowo wymagających wyścigów terenowych. Odkąd przeniesiono zmagania do Ameryki Południowej zginęło 5 zawodników. W całej historii rajdu Michał Hernik jest 24. osobą, która poniosła śmierć na trasie.

Wszyscy reprezentanci Polski oraz zagraniczne zespoły są poruszone tym tragicznym wydarzeniem.

Author: M Z

Share This Post On