Rajd Kataru – wygrana Rafała Sonika

Pełen emocji Rajd Kataru dobiegł końca. Uczestnicy nie dawali za wygraną, co opłaciło się szczególnie Polakom. Na ostatnim etapie Sealine Cross-Country Rally zwyciężył bowiem Rafał Sonik. Wygrana pozwoliła mu zrównać się punktami w klasyfikacji Pucharu Świata z godnym rywalem – Mohamedem Abu-Issą.

Rafał Sonik zwyciężył już po raz trzeci. Po raz pierwszy, najlepszy czas w Sealine Cross Country Rally udało mu się uzyskać w 2012 roku, a ponownie – rok później.

Rywalizacja w 2015 roku była zacięta. Do największych trudności należała trudna nawigacja, palące słońce oraz liczne przeszkody na trasie. Sonik musiał także zmierzyć się z Mohamedem Abu-Issą, który nie dawał za wygraną. Obecnie Sonik i Abu-Issa, który zwyciężył pierwszą rundę w Emiratach Arabskich, zrównali się liczbą punktów (51) w klasyfikacji Pucharu Świata.

Trzecie miejsce w ostatnim etapie Rajdu Kataru także przypadło Polakowi. Kamil Wiśniewski w klasyfikacji Pucharu Świata otrzymał 35 punktów, co stawia go na równi z Nelsonem Sanabrią.

Na piątym miejscu w klasie samochodów seryjnych uplasował się zaś Lotto Team. Jarosław Kazberuk i Robert Szustkowski twierdzą, iż rajd należy do wyjątkowo udanych. Ostatni etap udało im się przejechać bez większych niespodzianek. Wyjątkiem był jedynie wypadek na początku trasy, gdy kilka samochodów jednocześnie wpadło w ogromną dziurę. Na szczęście Polakom szybko udało się z niej wyjechać, a dalszy ciąg etapu przebiegał już spokojnie.

Author: M Z

Share This Post On