Rozpoczynamy sezon rajdów terenowych. Są emocje

Z początkiem kwietnia wystartuje sezon rajdów terenowych w Polsce. Na sportowe emocje, ryk silników i zapach benzyny zapraszamy na poligon w Drawsku Pomorskim, na którym odbędzie się rajd Carmont Baja.

Carmont Baja Drawsko Pomorskie 2016 zostanie rozegrany w dniach od 1 do 2 kwietnia 2016 r. Impreza stanowi pierwsze kwalifikacje Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST), 1. rundę Mistrzostw Republiki Czeskiej w Rajdach Terenowych (MMCR), 1. rundę Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST), 1. rundę Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB). Po raz kolejny rajd w Drawsku Pomorskim będzie również częścią prestiżowych Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych.

W piątek po części formalnej, czyli po rejestracji załóg i przeglądach technicznych, zawodnicy staną do rywalizacji w Odcinku Super Specjalnym, który ustali kolejność startową podczas sobotnich zmagań. Trasa prologu wiedzie w okolicy miejscowości Woliczno, w pobliżu rampy kolejowej i żwirowni. Wieczorem 1 kwietnia odbędzie się show start na terenie miasteczka rajdowego przy ul. Bolesława Prusa w Drawsku Pomorskim. Miasteczko rajdowe będzie czynne dla kibiców przez cały czas trwania rajdu terenowego.

Author: M Z

Share This Post On