Sezon Mistrzostw Polski zakończony. Znamy zwycięzców

rajd bajaW ostatni weekend października miał miejsce rajd Baja InterCars, czyli 6. runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Zawodnicy ostatni raz mogli zdobyć punkty, dzięki którym poprawią swoją pozycję. Na kierowców czekały wymagające warunki poligonu pod Żaganiem.

Ostatni etap mistrzostw wygrał zespół Macieja Stańco i Artura Kołodzieja (G1 Racing Chevrolet S10). Tym samym na koniec sezonu byli dakarowcy w klasyfikacji generalnej zajęli 2 miejsce. Po ostatnim, żagańskim etapie na podium znaleźli się jeszcze: Piotr Białkowski i Bartosz Momot (H3 EVO III) oraz Sławomir Wasiak i Marcin Grydziuszko (Mitsubishi Pajero).

Na kierowców czekały wyjątkowe ciężkie warunki. Trasa rajdu obfitowała w szybkie odcinki i długie proste, ale także w typowo offroadowe etapy. Woda i błoto, a także grząski piach niejednemu kierowcy dały się we znaki. Pojazdy nie były przystosowane do pokonywania tak wymagających warunków (brak wyciągarek 4×4, napęd na tylną oś), więc kierowcy musieli pomagać sobie nawzajem, gdy terenówki zakopywały się w błocie.

Baja rajd gościł załogę ciężarówki terenowej z Czech, co w przyszłości może zaowocować imprezą o międzynarodowym charakterze. Zmagania z załogami z innych krajów i więcej ciężkich pojazdów, to także większa atrakcja dla kibiców.

Author: M Z

Share This Post On