Wyczynowe Mistrzostwa Off-road 4×4, 13-14.06.2014, Góry Sowie

Już za równy miesiąc w urokliwych Górach Sowich odbędą się Wyczynowe Mistrzostwa Off-road 4×4, które potrwają dwa dni: 13 i 14.06.2014r. Rajdy terenowe będą odbywać się w Dzikowcu i okolicach Walimia i Jugowa. Organizatorem mistrzostw jest firma Euroforum (organizator m.in rajdów z cyklu Poland Trophy i wiele innych off-roadowych imprez) oraz Stowarzyszenia Form Alternatywnych Rozdroże (odpowiedzialne za Sowiogórskie Mistrzostwa Off-Road).

Trasa rajdu ma charakter typowo przeprawowy i liczy kilkadziesiąt kilometrów. Zawodnicy mają za zadanie pokonać ją według roadbooka i zdobywać pieczątki za pokonanie kolejnych odcinków trasy. Do zdobycia będzie 10 pieczątek w 10 sekcjach, różnych dla odpowiednich klas rajdowych – a tych będzie aż pięć: jednej dla quadów i czterech dla samochodów rajdowych:

  • Turystyk – samochody seryjne z niewielkimi modyfikacjami
  • Wyczyn – samochody seryjne z niewielkimi modyfikacjami, bez możliwości stosowania wyciągarek samochodowych
  • Extrem Elektryk – dla profesjonalnych aut terenowych z możliwością stosowania wyciągarek elektrycznych
  • Extrem Mechanik – dla profesjonalnych aut terenowych z możliwością stosowania wyciągarek mechanicznych

Start rajdu zaplanowany jest na piątek wieczorem 13.06.2014r. i rozpocznie się od etapu nocnego. Na następny dzień zaplanowany ok. 40-kilometrową przeprawę przez okoliczne Góry Sowie. Za zajęcie pierwszych miejsc organizatorzy oczywiście przewidzieli atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na stronie www.wyczyn4x4.pl.

Author: M Z

Share This Post On