Z Wenecji do Pekinu na czterech kołach

Źródło: https://www.facebook.com/pages/Discover4x4com/242030742528563

Źródło: https://www.facebook.com/pages/Discover4x4com/242030742528563

Rajd z przystankami na zwiedzanie? Tak, to możliwe! 19 czerwca 2015 rozpocznie się Rajd Wenecja-Pekin. Udział w nim będą mogli wziąć zarówno kierowcy samochodów 4×4, jak i kamperów oraz osobówek. Prowadzącym pojazdy będą mogli towarzyszyć najmłodsi podróżnicy – już od 7 roku życia.

Emocje jak na Dakarze

Rajd Wenecja-Pekin chwilami będzie przypominał Dakar. Jednym z etapów jest bowiem przejazd przez pustynię Takla Makan. Przez środek piaszczystego lądu przeprawiać się będą jednak tylko kierowcy terenówek. Pozostali przejadą autostradą, otaczającą pustynię.

Ideą rajdu nie są wyścigi, lecz dobra zabawa i niezapomniane przeżycie. Nie można jednak powiedzieć, że elementów rywalizacji całkiem zabraknie. Na każdym etapie wyznaczony zostanie punkt GPS. Zadaniem uczestników będzie dotarcie do niego następnego dnia wieczorem. To, jaką obiorą trasę, zależeć będzie tylko i wyłącznie od nich.

Zmierzając na Wielki Mur

Organizatorami wydarzenia są pasjonaci rajdów i podróżowania – Przemysław Osuchowski i Wiesław Cholewa. Do wzięcia udziału w przygodzie, panowie zachęcali niedawno na antenie TVP3 w programie “Męska Strefa”. Mimo że pomysł już sam w sobie jest emocjonujący, mężczyźni postanowili dodać mu trochę smaczku – postanowili, że uczestnicy będą mieli czas na zwiedzanie największych atrakcji danego regionu. Rajdowcy zobaczą więc Wielki Mur Chiński, klasztor Shaolin, Góry Tęczowe czy Terakotową Armię.

Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca br. Jak dotąd, zgłosili się tylko kierowcy aut z napędem 4×4 i zwykłych samochodów. Brakuje ochotników, zamierzających podróżować kamperem. Jeśli macie więc kampera, terenówkę bądź samochód osobowy i chcecie spróbować swoich sił – zgłoście się.

Author: M Z

Share This Post On